Можно ли отказаться от ИНН в Украине?
Зачем нам выдают идентификационный номер и кому это выгодно? Как вышло, что данного нам при рождении имени недостаточно для жизни, и власти упорно стремятся заменить его сухими цифрами в виде кода? Упрощение идентификации налогоплательщиков – лишь внешняя причина, за которой скрывается коварный план мирового правительства – установить тотальный контроль над каждым человеком.
Зачем на самом деле нужен ИНН
Чтобы подчинить людей своему контролю, потребуется всеобщее чипирование населения планеты, которым займется правительство каждой страны. Вживленный под кожу наночип будет связан с электронной базой данных, в которую будет передаваться любая информация о человеке, включая медицинские и финансовые сведения. Правительство будет знать о вас все, вплоть до того, где вы находитесь в данный момент времени, в какие магазины ходите и что покупаете. Не останется документов, пропусков, наличных денег – чип заменит все. Именно через него вам смогут как предоставить различные удобства и привилегии комфортной жизни, так и лишить всего.
А промежуточным этапом на пути к всеобщему чипированию как раз становятся биометрические паспорта, УЭК и пресловутый идентификационный номер.
Страшнее всего то, что чип в теле станет той самой печатью Антихриста, о которой нас предупреждает Откровение Святого апостола Иоанна Богослова:
«И он сделает то, что всем, малым и великим, богатым и нищим, свободным и рабам, положено будет начертание на правую руку их или на чело их, и он сделает так, что никому нельзя будет ни покупать, ни продавать, кроме того, кто имеет это начертание, или имя зверя, или число имени его» (Откр. 13:15-18)
Но выход есть: чтобы противостоять Антихристу и строительству нового мирового порядка, нужно сделать первый шаг – отказаться от ИНН. Существующее в Украине законодательство пока что предусматривает отказ от ИНН по религиозным убеждениям, просто говорят и знают об этом не все.
Статья по теме: О чипах, штрих-кодах и электронных паспортах
Как отказаться от ИНН в Украине
Действительно, учиться в школе или вузе, работать и стоять на учете в налоговой инспекции можно без присвоения идентификационного номера, на основе паспортных данных. Но оформляя отказ от ИНН, готовьтесь, что в инспекции на вас могут оказывать давление, пытаться убедить, будто нужно подчиниться общим требованиям и что без кода обойтись нельзя, однако необходимо стоять на своем, озвучивая свои права и приводя в пример соответствующие нормы Конституции.
Бывают разные ситуации, когда человеку необходимо отказаться от ИНН в Украине, например, при наличии справки о присвоении кода либо же без нее, поэтому давайте рассмотрим порядок действий для каждой из них.
Отказ от ИНН в Украине, если код вам не присвоен
- Напишите заявление об отказе от ИНН в двух экземплярах и отнесите его в Государственную налоговую инспекцию Украины. Если самостоятельно прийти в инспекцию не получается, пришлите туда заказное письмо с уведомлением.
- Регистрируя свое заявление лично, проследите за тем, чтобы делопроизводитель проставил на тот экземпляр, который останется у вас, штамп налоговой инспекции с регистрационным номером вашего заявления об отказе от кода. Это важный момент, поскольку наличие штампа подтверждает факт того, что вы сообщили представителям государственных органов о вашем решении отказаться от ИНН.
- Работающие люди после регистрации отказа от ИНН должны сообщить о своем решении руководителю предприятия, написав заявление на его имя и приложив к нему копию зарегистрированного официального заявления. После этого работодатель будет обязан отказаться от использования ИНН и руководствоваться только вашими паспортными данными в случае необходимости, например, при составлении отчетности и т.п.
Смотрите далее пример заявления, как отказаться от ИНН:
Державна податкова адміністрація України
Начальнику Державної податкової
інспекції__________________________
______________________________________________________
адреса
______________________________________________________
від кого
______________________________________________________
адресаЗАЯВА
про відмову від реєстраційного номера облікової картки (ІПН)Відповідно до ст. 8 Конституції України «Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії», згідно ч. 3 ст. 22 «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».
У відповідності до ч. 2 ст. 1 та ч. 2 ст. 5 раніше діючого Закону України «Про Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та інших обов'язкових платежів»: для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку (тобто – за прізвищем, іменем, по батькові) платників податків та інших обов'язкових платежів. У паспортах зазначених осіб робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера. До Державного реєстру не вноситься інформація про осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи.
Положення Податкового кодексу України, зокрема статті 63.6. та 70.1. звужують зміст та обсяг прав, передбачених частиною 2 статті 1 та частиною 2 статті 5 раніше діючого Закону України «Про Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та інших обов'язкових платежів», оскільки передбачають облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, не лише за прізвищем, ім'ям, по батькові, а й по домінуючому признаку – за серією та номером паспорта зі внесенням інформації в окремий реєстр Державного реєстру, в якому серія і номер паспорта використовуються аналогічно реєстраційному номеру облікової картки. Така форма обліку повністю підмінює раніше встановлену форму обліку, що є порушенням ст. 22 Конституції України.
В зв’язку цим прошу Вас здійснювати облік мене як платника податків виключно за прізвищем, іменем, по батькові без внесення інформації про мене в Державний реєстр (окремий реєстр Державного реєстру), керуючись положеннями Конституції України, а саме ст. 8: «Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Норми Конституції України є нормами прямої дії», ст. 22: «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».
Також прошу знищити всю інформацію щодо мене, яка зберігається та обробляється в базах даних Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, в інших базах даних та електронних реєстрах Державної податкової служби України.
У разі відмови буду змушений(на) звертатись за захистом свої прав до відповідних органів.
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» прошу надіслати мені письмову відповідь на вказану вище адресу.З повагою
________________ _____________
дата підпис
Помните, что это всего лишь один из примеров оформления заявления, который не должен строго соблюдаться – можете написать текст своими словами, главное, чтобы в нем были сохранены ключевые моменты образца по перечислению требований и прав человека.
Как отказаться от ИНН, если имеется справка о присвоении кода
В этом случае тоже нужно оформить отказ от ИНН в двух экземплярах в виде заявления и отнести его в Государственную налоговую инспекцию Украины. К заявлению обязательно сразу приложите имеющуюся у вас справку о присвоении ИНН.
Как и в предыдущем пункте, обязательно нужно следить за проставлением штампа налоговой инспекции с номером заявления на оба экземпляра и написать заявление на имя начальника вашего предприятия, чтобы отныне использовались только ваши паспортные данные.
Пример заявления, как выполнить отказ от ИНН:
Державна податкова адміністрація України
Начальнику Державної податкової
інспекції__________________________
______________________________________________________
адреса
______________________________________________________
від кого
______________________________________________________
адресаЗАЯВА
про відмову від ідентифікаційного індивідуального номераЗгідно ст. 40 Конституції України, всі мають право направляти індивідуальні звернення або особисто звертатися до органів державної влади, до службових і посадових осіб цих органів, що відповідно до закріпленого права зобов'язані розглянути звернення й дати обґрунтована відповідь у встановлений законом строк.
На цій підставі, я звертаюсь до Вас, як до посадової особи, яка зобов’язана діяти лише на підставі в межах своїх повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, згідно з частиною другою статті 19 Конституції України.
Прошу Вас, по моєму офіційному зверненню в десятиденний строк, в межах своєї компетенції на підставі Закону України «Про Державний реєстр фізичних осіб — платників податків та інших обов'язкових платежів» (надалі Закон) виконати норми чинного законодавства відносно моїх конституційних та законних прав в наступних вимогах:
- Проставити в моєму паспорті відмітку про наявність у мене права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного індивідуального номера (далі -ІНН). ч. 2 ст. 1 Закону.
- Вести мій облік платника податку та інших обов'язкових платежів за раніше встановленою формою обліку - без застосування ІНН. ч. 2 ст. 1 Закону.
- Знищити Облікову картку (ф. №1ДР), яка була заповнена і на підставі якої були внесені дані про мене (привласнення ІНН та загальні відомості про мене) до інформаційного фонду Державного реєстру ДПІ та Державного реєстру ДПАУ. ч. 2 , 4 ст. 5 Закону.
- Виключити з інформаційного фонду Державного реєстру інформацію про мене, яка складається з загальних відомостей про мене та привласненного ІНН. ст3, ч.ч. 2,5,8, ст. 5, ч. 1, ст. 9 Закону.
- Повідомити по телефону ______________ у перебіг десятиденного строку про виконання вимог, коли в який день та час мені необхідно буде з'явитися з паспортом для проставлення печатки.
Відповідь на четвертий абзац даної заяви у письмовій формі, прошу направити на вищевказану адресу у законом встановлений строк.
У разі відхилення моєї заяви або залишення останньої без обґрунтованої відповіді або неповноти надання відповіді на прохання в заяві, буду вимушено звернутися у відповідні державні компетентні органи для відновлення своїх порушених прав з віднесенням всіх витрат на ваш рахунок.З повагою
________________ _____________
дата підпис
Еще один актуальный вопрос, о котором мы расскажем далее – как быть с присвоением ИНН несовершеннолетним детям.
Как оформить отказ от присвоения ИНН своему ребенку
Как правило, ребенок до 16 лет не считается налогоплательщиком, поскольку он не получает доход, а значит и нет оснований на то, чтобы выдавать ему справку с идентификационным кодом и вносить в Государственный реестр. Но одновременно с этим ИНН часто требуют при наборе детей в детский садик, школу, порой даже в спортивные и творческие секции. Однако вы имеете право и в этом случае оформить отказ от ИНН в Украине для ребенка. Ниже образец заявления:
Державна податкова адміністрація України
Начальнику Державної податкової
інспекції__________________________
______________________________________________________
адреса
______________________________________________________
від кого
______________________________________________________
адресаЗАЯВА
про відмову від реєстрації дитини у державному реєстрі платників податківВідповідно до ст. 14 Сімейного кодексу України «якщо дитина не може самостійно здійснювати свої права, ці права здійснюють батьки», в інтересах моєї неповнолітньої дитини, _____________________________________, ___________ року народження, повідомляю наступне.
Відповідно до статті 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Моя неповнолітня дитина не має, не одержує (не передає) об’єкти оподаткування, не провадить діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно Податкового кодексу України або податковими законами, і на неї не покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом, а тому не є платником податків.
У відповідності до ст. 70 Податкового кодексу України у державний реєстр фізичних осіб-платників податків реєструються лише платники податків, що додатково підтверджено наказом ДПАУ № 954 от 17.12.2010 р., де п.2 визначено, що «Реєстрація фізичних осіб у Державному реєстрі здійснюється з метою єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки, збори у порядку і на умовах, що визначаються Податковим кодексом України».
Таким чином, моя неповнолітня дитина не підлягає реєстрації у державному реєстрі платників податків. В зв’язку з цим не має підстав для присвоєння моїй дитині реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Згідно зі ст. 32 Конституції України «не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди». Так як моя дитина не є платником податків, інформація про неї не може вноситися до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Враховуючи вищевикладене, прошу не вносити інформацію про мою дитину до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та не присвоювати їй реєстраційного номера облікової картки платника податків, у разі ж наявності інформації про мою дитину у Державному реєстрі платників податків та реєстраційного номера облікової картки платника податків – вимагаю виключити таку інформацію та анулювати реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» прошу надіслати мені письмову відповідь на вказану вище адресу.З повагою
________________ _____________
дата підпис
Отказ от ИНН за умершего родственника
Бывают ситуации, когда отказ от ИНН требуется оформить за почившего родственника, который при жизни не осознавал опасность присвоения человеку идентификационного номера. Более того, известны случаи, когда покойные являлись родным во сне, умоляя избавить их от злосчастного кода.
Если вас также беспокоит этот вопрос, то отправляйте подобное заявление заказной почтой с уведомлением в налоговую инспекцию:
Державна податкова адміністрація України
Начальнику Державної податкової
інспекції__________________________
______________________________________________________
адреса
______________________________________________________
від кого
______________________________________________________
адресаЗАЯВА
про відмову від індивідуального податкового номераЯ, (I. П. Б.) звертаюсь до Вас вiд iменi померлого(- ої) (І.П.Б., вказати ступень спорідненості), свідоцтво про смерть: серия _____ № ________ від «____»___________р.
Пишу з проханням – скасувати з усiх електронних реєстрiв iдентифiкацiйний податковий номер та будь-якi цифровi ідентифікатори, що були ним (нею) прийнятi.
Неодноразово були випадки з’явлення душ померлих з проханням скасувати прийнятi ними при життi IПН, та iншi цифровi iдентифiкатори, якi запровадженi глобалiзаторськими органiзацiями. Рiзними експертними закладами було встановлено, що зображення IПН в графiчному виглядi (штрих-код) включає три шiстки, що книга Апокалiпсис (Одкровення Святого апостола Іоана Богослова, 13-14 гл.) називає «числом звiра».
Прошу Вас виконати це прохання заради спасiння душi померлої людини.З повагою
________________ _____________
дата підпис
Если в налоговой инспекции вам отказывают в выполнении ваших законных требований как налогоплательщика, то вы всегда сможете обратиться в прокуратуру и органы судебной власти, чтобы отстоять свои права.
Читайте также: Как правильно отказаться от присвоения ИНН в России?